כמה עולה יהלום 1 קראט

יש לא מעט שאלות רטוריות, כאלה שהתשובות אליהם מובנות מאליהן עד שאפילו לא צריך לענות עליהן או שאפילו שואל השאלה לא מחכה לתשובה והיא מיועדת למטרות בידור בלבד כמו למשל:, האם לעובדים של חברת ויסוצקי יש הפסקות קפה?", סביר להניח שיש להם, אבל זו לא המטרה של שואל השאלה. בצד השני של המתרס קיימות שאלות אשר לה תשובה ארוכה ומורכבת, אשר אין באפשרות לענות עליה על רגל אחת. אחת השאלות מסוג זה היא "כמה עולה יהלום 1 קראט ", שאלה נפוצה אשר השואל אותה לרוב מחפש לקנות טבעת יהלום, שברוב המקררים נועד להצעות נישואין, אמנם ליהלומים יש שימושים נוספים ורבים.
ובכן, השאלה על עלותו של יהלום 1 קראט היא באמת מורכבת מאוד, ואין לענות עליה במילה אחת במיוחד בגלל העובדה הפשוטה שזה בלתי אפשרי. היהלום אמנם נמדד על פי הקראט שלו, דבר הנובע מהגודל, אבל יש עוד לא מעט פרמטרים המשפיעים על איכות היהלום ומחירו דוגמת הצבע ורמת הניקיון. גם אם ניקח שני יהלומים, שניהם באותו הגודל (משמע, שניהם יהלום 1 קראט לדוגמא) האחד בצבע שקוף השני בגוון צהבהב, אין הם באותו מחיר. כנ"ל על רמת הניקיון, כאשר יהלום אחד בעל רמת ניקיון באיכות גבוהה, ועוד יהלום עם פגמים ותכלילים, גם אם שניהם באותו הגודל המחיר יהיה שונה בתכלית. על מנת לענות באופן עמוק ובוגר יותר, עלינו לדעת מה זה יהלום, איך נוצר, מה ההבדל בין יהלום טבעי ומלאכותי ומה מרכיב את מחירו של היהלום.

מאייב תכשיטים - חנות תכשיטים - יהלום 1 קראט

מחירו של היהלום נקבע על פי המשולש הקדוש:

כמו בתחומים שונים, גם עולם היהלומים מחולק למספר הטיפולוגי 3. משקל, ניקיון וצבע, הינם שלושת הדברים המרכזיים המעידים על איכותו של היהלום, וכיוצא בזה על פיהם נקבע מחירו.

משקל (קראט):

בדומה לזהב, גם היהלום נקבע על ידי הקראט שבו, משמע יהלום גדול יותר מביא איתו קראט גדול יותר. הקראט ביהלום נמדד על פי המשקל, כך שכל 0.2 גרם זה יהלום 1 קראט. אפשר באופן כללי לדבר על מחירי הממוצע ולהגיד באופן תאורטי כמה עולה יהלום 1 קראט, בכך ש0.25 יעלה לכם החל מ2,000 ₪, 0.5 קראט החל מ- 4,000 ₪ וקראט שלם יעלה באופן כללי יותר מסך חלקיו ויגבה מכם מחיר ממוצע של כ – 10,000 ₪.

אמנם, בניגוד לזהב. אין ביהלומים נחלתו הבלעדית של הקראט לקבוע את המחיר ואין הוא האוטוריטה והמילה האחרונה בתחום. קח יש את שתי הצלעות הנוספות המרכיבות את משולש והמחיר של היהלום.

ניקיון:

כל ילד קיבל צעקות מאמו על כך שחזר הבית מלא בבוץ ואדמה אחרי ששיחק בחוץ, כי אין מה לעשות, האדמה למרות שמביאה לנו דברים טובים כגון צמחים מלאי חמצן ויופי, גם מלאה  בלכלוך הנדבק ומכסה גם את הדברים היפים ביותר. כמו כך גם היהלומים, מדובר בתהליך המתרחש על פני שנים לא מעטות בתוך עובי האדמה, הרחק מעיניהם של בני האדם ואין מסוגלים להשגיח על כך שלא יוצרו פגמים ותכלילים על גבי היהלומים ובתוכו. כאשר מגיעים היהלומים למעבדה הגמולוגית,  אנשי המקצוע בודקים את הגבישים על פי פגמים פנימיים וחיצוניים, ככל שהגביש נקי יותר, קרי אין בו פגמים, כך יהיה נדיר יותר ויקר יותר.

צבע:

כל חיינו מוקף ונצבע בצבעים שונים, אפילו לרגשות ייחסו בני האדם צבעים על מנת להסביר אותם טוב יותר. גם תחום היהלומים מושפע ותלוי בעולם המופלא והצבעוני, ועל מנת לדעת כמה עולה יהלום 1 קראט עלינו להכיר קצת לעומק את סאגת הצבעים והסרגל של עולם היהלומים. גם בקבוצת הצבעים מחלקים את היהלומים המגיעים מן האדמה לקבוצות איכות הקבוצה הראשונה, הנחשבת לטובה ביותר היא בעלת מראה שקוף נטול צבע, אלו יהלומים איכותיים ונדירים ובהתאם לכך גם מחירם יהיה גבוה משל השאר. ככל שהקבוצות יורדות כך גם היהלומים המשובצות ומתוייגות בקבוצה נהפכות יותר ויותר לבעלות גוון ככה, עד אשר מקבלות מראה צהוב עד חום ( בדומה לבננה מרקיבה).

  • מחירו של יהלום 1 קראט מושפע מכל אחד מהפרמטרים האלו, כאשר יהלום נמצא בקבוצת איכות גבוהה בכל אחת הקטגוריות הנ"ל, מחירו יהיה גבוה ויכול להגיע לעשרות אם לא מאות אלפי דולרים, בהתאם לשינויים כך גם מחירו עד שהיהלום הזול ביותר יהיה כמה אלפי שקלים.

מה עדיף – טבעי או מלאכותי:

ככל שהביקוש עלה והרצון ליהלומים הרקיע, כך גם אובדן העצות של ייצרני התכשיטים עלה. כתוצאה של חוסר מוחלט של יהלומים איכותיים וטבעיים, עלה בראשם הרעיון לייצר יהלומים מלאכותיים בתנאי מעבדה. כאשר פותחה מעבדה ובה תנאים מתאימים לייצור יהלומים מלאכותיים, מוצר זה הפך פופולרי בשל המראה ובעיקר בגלל המחיר המתאים לכל כיס. יהלומים מלאכותיים, הנמדדים גם הם לפי כמות הקראט, עולים בעשרות אחוזים פחות מיהלומים טבעיים.

עוד משהו בנושא

כמה עולה יהלום

כמה עולה יהלום: אין ספק שהיהלום הוא אחד החומרים המעניינים, המסקרנים והיפים בטבע. אותו גביש עשוי מפחמן דחוס המצוי במעבה האדמה בעומקים הלא נראים לאדם

טבעות אירוסין במבצע

טבעות אירוסין במבצע – כל הדרכים לחסוך בעלויות: כולם רוצים להציע נישואין עם טבעות האירוסין היקרות ביותר, הנוצצות ביותר ובמיוחד – עם היהלום השווה ביותר.

כמה עולה טבעת נישואין

כמה עולה טבעת נישואין אנחנו ממש אוהבים חתונות, יש אוכל טוב, מוזיקה ואלכוהול והכי חשוב, רואים את האנשים החשובים בחיינו ברגע המאושר בחייהם. לפני החתוה

כמה עולה טבעת אירוסין

כמה עולה טבעת אירוסין ומה ערכו הרגשי? אז אחרי תקופה ארוכה שאתם בזוגיות קיבלתם את האומץ לעלה בראשכם הרעיון לקחת את מערכת היחסים צעד אחד

איך לבחור עגילים

עגילים אם אתם מחפשים עגילים מיוחדים, כאלו שלא יחשבו רק לעוד אביזר מתוך סט תכשיטים, עגילים בעלי נוכחות, כדאי לדעת כמה דברים חשובים לפני שרוכשים

טבעות זהב מעוצבות

טבעות זהב מעוצבות טבעות מהוות את התכשיט המיוחד והיוקרתי ביותר עבור כל אישה. הטבעת רלוונטית מאוד לצורך הצעת נישואין, לצורך קידוש האישה תחת החופה וכמובן,

דילוג לתוכן